Firma GROLMUS Cyril byla založena v roce 1992 jako firma obchodní. V letech 1994 - 1995 se její činnost rozšířila o výrobu keramiky, reklamních předmětů a dekoraci skla. V současné době vyrábíme drobnou dekorativní a užitkovou keramiku pro použití v domácnosti.
Pro firmy nabízíme výrobu reklamních předmětů ze skla, keramiky či dřeva. Dekorujeme je pískováním, obtiskem nebo laserem. Více informací naleznete v následujícím textu nebo v obrazových přílohách.

Co je to pískování ?

Pískování je poměrně stará metoda dekorování, zejména skla a to ať už plochého či užitkového. Tato metoda byla hojně rozšířena v období secese . V současné době si tato technologie opět nalézá cestu zpět na výsluní, například v bytové architektuře (výplně do dveří či oken ), ale i v reklamě.
Pískování je vlastně proces, při kterém dochází k povrchovému narušení pískovaného předmětu, ať už je to sklo nebo keramika či jiný materiál. Na pískovaný předmět se aplikuje vykrývací šablona, ve které je vyřezán dekor nebo logo, které se má pískovat a přes tuto šablonu se pod tlakem tryská abrazivo (písek) , které omatuje to, co není kryto šablonou.

Co umíme v reklamě?

Díky spolupráci s reklamními agenturami jsme šli trochu jinou cestou, než zpracovávání předmětů podle různých katalogů. Našim zákazníkům se snažíme vyjít vstříc tím, že dekorujeme podle jejich přání a návrhů nebo děláme vlastní návrhy, které jim pak nabídneme. Mimo základní předměty dekorované vypalovacím obtiskem, který je stále ve velké oblibě, není problém vyrobit reklamní předmět tzv. šitý na míru. Pracujeme zejména s keramikou a sklem, ale k dohotovení používáme i jiné materiály, jako dřevo, pečetní vosky apod.

Keramika od nás !

Na trh od nás dodáváme zejména litou keramiku a to jak užitkovou, tak i dekorativní a dárkovou. Užitková keramika od nás splňuje veškeré hygienické požadavky a je certifikována jak "Sklářským ústavem v Hradci Králové" , tak "Hlavním hygienikem ČR".
Zakládáme si na tom, že výroba u nás nezatěžuje životní prostředí. V naší keramické dílně se od konce roku 2001 plně recykluje použitá voda a od poloviny roku 2002 jsme zapojeni do celorepublikového systému EKO KOM, který se zabývá recyklací použitých obalů.

Potřebujete sportovní či osobní cenu ?

V naší nabídce je to nový trend. Mnoho firem chce ocenit a vyzdvihnout své dobré pracovníky a pro tyto účely je možné vyrobit dárkový předmět, který je takovým oceněním a může se stát i motivací pro ostatní zaměstnance. Tyto ceny se díky tradici vyrábí nejvíc ze skla nebo keramiky. V naší nabídce pak můžete objevit i vysoce kvalitní bloky optického skla, které může být dodáno čiré či zdobeno laserem , s trojrozměrnými motivy.