Pískované sklo

Velkoformátové

Vekoformátové bezpečnostní sklo, celoplošně pískované podle návrhu architektonického studia AARH Ing. Radana Hubičky aarhstudio.com , bylo dosud naším největším „kouskem“. Sklo rozměrů 5,2 x 2,1 m a váze 830 kg tvoří fasádní dělící prvek soukromé rezidence v Praze.
Nejčastějším rozměrem jsou však skla kolem 2 x 1 m, důvodem je především jejich manipulativnost při dalším zpracování a instalaci.

Reliéfní

Při reliéfním pískování dochází k daleko většímu a razantnějšímu úběru materiálu. Díky rozdílným hloubkám pískování lze dosáhnout různých intenzit průhledu a průsvitu, čehož je hojně využíváno hlavně při designu svítidel – například Element - BejvlDesigns nebo Bilal Tower - PRECIOSA Lighting rampouchy. V některých případech pískováním sklo modelujeme.

Restaurování a opravy

Opravy a doplňování rozbitých výplní je velmi zajímavá část naší činnosti. Realizace máme především v Praze, ale třeba i ve Slavonicích nebo Třebíči. Okenní a dveřní výplně děláme pískováním a následnou patinací nano laky, případně pískujeme na satináto, abychom se co nejvíce přiblížili původním kyselinou leptaným výplním.
Jsme, ale na přání zákazníka, schopni zajisti i lept výplní kyselinou.

Ceny a ocenění

Tvorba cen a ocenění vzešla z naší spolupráce s reklamnímy agenturami, neděláme ale běžné reklamní předměty. Jdeme cestou „ušít cenu zákazníkovi na míru“ a to především ze skla, ať už plochého, hutního či třeba lepeného, pískovaného nebo broušeného.

Pískujeme sklo pro světoznámé sklářské společnosti

Ledování

Kontakt

+420 603 853 735
Poříční 1007/4, 470 01 Česká Lípa