Pískování moto veteránů

Tryskání sodou

Soda je měkký tryskací material, se svou tvrdostí 2,5 stupně na Mohsově stupnici tvrdosti je předurčena k speciálnímu čištění, všude tam kde nesmí dojít k poškození či úběru čištěného (původního) materiálu.

Sodu můžeme využít k čištění zoxidovaného hliníku, nerezové oceli a některých plastů. Vynikající výsledky jsou dosahovány u chromovaných materiálů, stejně tak jako u čištění skla.

Dále lze sodu využít pro čištění v potravinářském průmyslu, čištění sanity, obkladů a dlažeb, keramiky, chladičů, v podstatě všude tam, kde je potřeba předejí jakémukoliv poškození výchozího materiálu.


Čištění cyklo zvonku PŘED

Čištění cyklo zvonku PO

Čištění pánve PŘED

Čištění pánve POKolo PŘED

Kolo PO

Kolo PO - detail

Nosič Babetty PŘEDNosič Babetty PO

Nosič Babetty PO - detail

Nosič Babetty - porovnání

Výfuk PŘEDVýfuk PO

Výfuk PO - detail

zakarbonovaný píst PŘED

píst PO očištění sodou


Tryskání balotinou

Balotina jsou skleněné mikrokuličky, které jsou vhodné zejména pro jemné tryskání, čištění, sjednocení povrchu nerezových materiálů či hliníku. Při tvrdosti 6 Mohs je balotina již agresivnější k podkladovému materiálu.

Dochází u něj již k mikroskopickému úběru a tím i ke jsednocení celého povrchu na rozdíl od tryskání sodou.

Tryskání přírodním granátem

Přírodní granát je speciální abrazivo vhodné pro čištění železa, skla, kamene. Jedná se o přírodní, 100% ekologickou surovinu s vynikajícím poměrem cena / výkon. Při své tvrdosti 8 Mohs poskytuje výborné výsledky při čištění hloubkové rzi.

Tento tryskací materiál je nejméně šetrný k podkladovémum materiálu, jinými slovy jestliže je podklad shnilý či jinak nekvalitní, granát (obchodní název GERNET) to bez milosti zjistí.

Není se, ale čeho obávat naše zkušená obsluha se k Vašemu veteránkovi bude chovat s úctou a respektem a šetřit ho jak to jen půjde, nicméně nikdo z nás nechce mít podklad pro lakovnu špatně připravený.


Částečně opískováno

Hloubková rez

Odstranění hloubkové rzi

Hotový kastlíkPůvodní stav-špatný chrom

Vnitřek

Po opískování chromu

Po opískování chromuPo opískování chromu

Pískování ČZ


Stav před - ČZ

Stav po - ČZKontakt

+420 603 853 735
Poříční 1007/4, 470 01 Česká Lípa