Výroba forem

Formy se u nás vyrábějí z různých tuzemských i zahraničních materiálů. Vždy se snažíme, na základě našich mnohaletých zkušeností, najít pro zákazníka tu nejoptimálnější variantu a to ať už technologicky nebo finančně a splnit tak jeho přání a očekávání.
Ve vlastní modelářské dílně zhotovujeme modely budoucích forem převážně klasicky ze sádry, ale i z dalších materiálů. Rovněž používáme i modely dodané zákazníky – povětšinou z 3D tiskáren, které si doupravujeme pro další použití.

Tavení

V galerii je postup výroby formy pro voskový model, formy pro tavení skla, utavená sklovina a hotový skleněný vzorek. Fotografie pocházejí z výroby výseče taveného stolu pro Izraelskou designérku AYLU SERFATI Rozměry tohoto konferenčního stolku jsou cca. 160 x 90 x 60 cm.
Pro Jaroslava Bejvla jsme odlévaly formy ze starých mosazných lustrových komponentů na jeho unikátní projekt, při kterém se tyto komponenty tavily ze skla a poté z nich sestavoval jiné krásné objekty. Posuďte sami Killing me softly - BejvlDesigns

Lehání

Výroba forem pro lehání lustrových komponentů pro výrobu tří kusů svítidel pro řetězec kasin. Výsledné rozměry lustru 3,60 x 2,10 m.

Foukání

Vyrábíme formy pro maloseriovou výrobu nebo pro vzorování na huti. V galerii je forma na foukání vázy do Jaroslava Bejvla ml.,na výsledek se můžete podívat zde Calatrava - BejvlDesignsKontakt

+420 603 853 735
Poříční 1007/4, 470 01 Česká Lípa